BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Aktualitet

Kreu i SPAK tregon ku ‘çalon’ puna tek hetimet për “patronazhistët”: Nuk do të ketë zvarritje

Kreu i SPAK tregon ku ‘çalon’ puna tek hetimet për

Prej disa javësh SPAK ka nisur një hetim për këtë çështje lidhur me veprën e publikimit të të dhënave vetjake nga Partia Socialiste duke kërkuar edhe ekspertizën e ekspertëve të teknologjisë se informacionit.

Në një deklaratë për mediat, Kraja thotë se ka pasur një problem duke qenë se portali Lapsi.al nuk ka pranuar të japë të dhëna në lidhje me çështjen në fjalë, por pavarësisht kësaj sipas tij hetimet do mbyllen brenda afatit.

“Është moment reflektimi për të gjithë për të garantuar se do të ketë ndëshkim për të gjitha ata që e kanë shkelur ligjin. Ne i kemi vlerësuar të gjitha rastet që kanë ardhur, kryesisht kanë ardhur nga partitë politike. Janë mbi 40 çështje që po hetohen. Jemi duke e hetuar,  po kryejmë veprimet, ka pasur një problematikë që nuk pranoi kompania të na jepte të dhëna, por veprimet po vazhdojnë. Nuk do të ketë zvarritje, pa diskutim do të zgjidhim çdo gjë brenda afateve të gjitha rastet që kemi në hetim”, tha Kraja.