BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Aktualitet

“Kreut të grekëve në Jug të Shqipërisë i kërkohet...”, Artan Hoxha shpërthen ndaj Vangjel Dules: Është si të pyesësh atë kryemyftiun që u martua me një vajzë 50 vite më të re!

“Kreut të grekëve në Jug të Shqipërisë i

Gazetari investigativ Artan Hoxha nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ironizuar një pyetje që iu bë mbrëmjen e djeshme në emisionin “Real Story’, kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule.

Sipas Hoxhës të pyesësh Vangjel Dulen për një mendim për zgjidhjen e krizës politike në Kosovë dhe fatin e Vetëvendosjes është njëlloj sikur të pyesësh kreun e Listës Serbe në veri të Kosovës, se çfarë mendimi ka ai për zgjidhjen e çështjes çame.

Jo vetëm kaq, por Hoxha e krahason edhe me rastin e kryemyftiut të Maqedonisë së Veriut që u martua me një vajzë 50 vite më të re se ai.

“Vangjel Dules, kreut te grekerve ne Jug te Shqiperise, i kerkohet live, nje mendim per zgjidhjen e krizes politike ne Kosove dhe fatin e Vetvendosjes...????????????

Eshte njelloj sikur te pyetesh kreun e Listes Serbe ne Veri te Kosoves, Goran Rakiç, se cfare mendimi ka ai, per zgjidhjen e ceshtjes çame...????????????

Pyeteni mor pyeteni, por eshte pak a shume, si te pyesesh ate kryemyftiun e Maqedonisë së Veriut, Sylejman Rexhepi, që u martua me një vajzë 50 vite më të re se ai, se cfare mendimi ka per Kryepeshkopin Australian Philip Ëilson, qe mbronte prifterinjte pedofil????????????”, shkruan Hoxha krahas fotos së Dules.