Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Krim në familje, 40-vjeçari i ngul thikën kunatit në bashki

Postuar: 25/03/2019 - 19:47

Një shqiptar është bërë protagonist i një ngjarje ditën e sotme në Itali pasi është plagosur me thikë nga kunati i tij italian.

Mësohet se konflikti ndodhi për shkak se autori kishte ofenduar bashkëshorten e 30-vjeçarit, por degjeneroi deri në përdorimin e armëve të ftohta.

Mediat italiane raportojnë se 40-vjeçari e qëlloi me thikë në bark shqiptarin, emri i të cilit ende nuk bëhet me dije.

30-vjeçari u dërgua me urgjencë në spital, por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë autori u vu në pranga 30 minuta pas ngjarjes së rëndë dhe do të gjykohet për vrasje të mbetur në tentativë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/04/2019 - 08:16

Gjykata për Krime të Rënda ka dënuar me 9 vite burg Ylber Sumën, i arrestuar rreth tetë muaj më parë, pasi tentoi të trafikonte armë nga Maqedonia drejt Shqipërisë.

Postuar: 20/04/2019 - 08:14

Prokuroria për Krime të Rënda është duke kryer hetime intensive për grabitjen e 9 prillit në Rina

Postuar: 19/04/2019 - 23:45

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës, Elizabeta Imeraj është një ndër kandidatet për tu bërë pje

Postuar: 19/04/2019 - 23:16

Moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në Shqipëri.

Postuar: 19/04/2019 - 23:10

Ministri Sandër Lleshaj shpjegoi pse informacioni i parë se personi i vrarë pas grabitjes në ae

Postuar: 19/04/2019 - 22:57

Policia e Greqisë ka lëshuar dy urdhër-arreste dhe ata janë në drejtim të dy avokatëve të njohu

Postuar: 19/04/2019 - 21:08

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme gjatë protestës së banorëve të unazës së re.