BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Aktualitet

“Krime okulte”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat e sekteve ‘satanike’ në vendin tonë dhe merr ‘live’ në studio dhuratën që nuk e priste: I bëjnë një shpëlarje truri!

“Krime okulte”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat e

Pedagogu dhe eksperti i çështjeve ligjore Ervin Karamuço i ftuar në ‘ABC Live’, komentoi sektet fetare në vendin tonë.

Madje ai ka mundur të sigurojë sot 7 libra që lidhen me sekte të ndryshme që besohet që veprojnë edhe në Shqipëri.

Në vendin tonë kemi pasur disa vdekje të lidhur me këtë sekte, ndërsa eksperti shpjegon që viktima e fillojnë me leximin e librave dhe më pas shkojnë deri në vetëflijim. Eksperti për sa u përket librave tha se do t’i hulumtojë me disa ekspertë të tjerë njëkohësisht.

“Krimet okulte. Kishte shumë vite që në Shqipëri që abuzohet me këto sekte satanike. U vu në alarm dhe ka pasur angazhim për të informuar publikun por kjo situatë fatkeqësisht vijon. Janë 4 vrasje në një vit që ka dyshime për krimin okult. Dhe janë 2 ose më shumë sekte. Kemi faqe në internet që bëjnë thirrje. Bëjnë joshje për tu ndjerë më mirë. I bëjnë një shpëlarje truri dhe këto rreshtohen më pas. Largohen nga shoqëria dhe ndryshojnë.

“Janë 7 libra që të lexohen. Bien në depresion shumë të mëdha. Janë përmbajtje metafizike që kanë të bëjnë me disa rryma besimesh. Janë pjesë me rituale të caktuar që në fund kërkojnë sakrifikim. Fillon me kafshë dhe më pas vijon. Kemi rrezikun që këta njerëz mund të vrasin veten. Nuk i njohim këto libra. Janë 7 libra që jepen falas, që këta i joshin me këto rituale.  Do i lexoj me dy ose më shumë persona të jenë ekspertë që të mbajmë veten. Nuk lexohen vetëm është norma ndërkombëtare që ta komentojmë. Për të qenë të asociuar.” tha eksperti.

Më të lexuarat