BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Aktualitet

“Krimi i ogranizuar s’u jep dekorata prokurorëve”, ish-prokurori: Të ruhet sekreti hetimor

“Krimi i ogranizuar s’u jep dekorata prokurorëve”,

Ish-prokurori Eugen Beci ka folur në një intervistë televizive rreth ngjarjeve të fundit në drejtësi. Doloreza Musabelliu, prokurore e SPAK dhe ish-prokurorja e Lushnjës, Merita Selimi janë marrë në mbrojtje pasi dyshohet të kenë qenë shënjestër e grupit të Laert Hazhiut.

Këtë infromacion e ka dhënë i penduari i drejtësisë Artan Tafani.

Beci tha se është patolerusheme që sekretet hetimore dalin në mënyrë të menjëhershme e madje kjo gjë është e rrezikshme, pasi dihet që kokat e krimit të organizuar “ nuk do i japin dekorata prokurorëve”.

“Sekretet hetimore, sot duken si qesharake, si nga prokuroritë e juridiksionit të përgjithshëm si nga SPAK-u. Dëmi më i madh që bëhet është dalja e sekretit hetimor për sa i përket të penduarit të drejtësisë. Ka katër ditë që opinioni publik po mbushet me detaje të cilat ende nuk janë verifikuar nga prokuroria, detaje të cilat mund të rrëzohen nga një hetim, por detaje të cilat krijojnë një destabilitet të theksuar social.

Detaje të cilat mund të verifikohen dhe të dalin në të kundërt. Si mendoni ju përfaqësues të krimit organizuar do flasë dhe do japë dekorata dhe lule prokurorëve, gjyqtarëve dhe avokatëve sigurisht që flasin me një gjuhë për të shmangur sa më shumë sistemin e drejtësisë dhe ndëshkimin që ata kanë. Këto do duhet të ishin në një sekret të plotë hetimor. Personi që duhet ta ruaj duhet të jetë konseguent në lidhje me atë që mban në dorën e tij”,-tha ish-prokurori.