Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Krimi në vend/ Klodiana Lala jep faktet tronditëse dhe ngre alarmin: Policia nuk është përgatitur, kemi rastin e...

Postuar: 18/04/2019 - 21:52

Gazetarja Klodiana Lala, e ftuar në studion e emisionit “Opinion” ka folur për krimin e organizuar në Shqipëri si dhe për ekzistencën e organizatave kriminale shqiptare në vendet europiane.

Sipas Lalës, Ministria e Brendshme duhet ta pranojë që krimi i organizuar shqiptar është i përhapur në vendet e BE-së dhe të bashkëpunojë me autoritetet europiane.

“Nuk e kuptoj pse Ministria e Brendshme nuk ulet me këmbë në tokë dhe ta pranojë se krimi shqiptar nëpër vendet europiane është shpërndarë dhe të bashkëpunojnë me autoritetet gjermane edhe holandezë. Sot autoritetet gjermane nuk bashkëpunojnë me autoritetet shqiptare se nuk kanë besim. Ka dokumente që tregojnë që Policia shqiptare është e papërgatitur për të luftuar krimin kemi rastin e Elbasanit”,-tha Lala.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 10:08

OSHEE njofton se në disa zona të Tiranës do të ketë kufizim të energjisë elektrike për tri ditë me radhë.
 
Shkak, sipas OSHEE janë punimet për investimin në kabinat elektrike.

Postuar: 26/05/2019 - 09:55

Është vënë në pranga një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar.
 

Postuar: 26/05/2019 - 09:34

Lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 4.1 ballë janë regjistruar në jug të vendit.

Postuar: 26/05/2019 - 09:02

Analisti Ilir Demalia ka komentuar protestën e sotme të opozitës.

Postuar: 26/05/2019 - 08:37

Moti ditën e sotme pritet të jetë i ngrohtë, por nuk do të mungojnë as reshjet e shiut.

Postuar: 26/05/2019 - 07:56

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda dënoi me burgim të përjetshëm David Qosen, e akuzuar për vras

Postuar: 26/05/2019 - 07:54

Policia e Shkodrës ka arrestuar mesditën e djeshmeish-kryetari i komunës Shalë, Dedë Tonaj.