Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kriminaliteti në vend / Drejtori i Përgjithshëm lëviz çdo strukturë vendore, zbardhen lëvizjet e fundit

Postuar: 20/09/2018 - 17:11

Kriminaliteti në vend ka detyruar Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit të nxjerrë një urdhër sipas të cilit do të kalojnë në filtër puna e çdo policie vendore në vend. Urdhëri që mban datën 12 shtator me numër protokolli 1423, zbret gjithë drejtuesit e policisë së shtetit në bazë. Synimi i tyre është të monitorojnë strukturat vendore të policisë në lidhje me parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale.

Drejtuesit më të lartë të policisë së shtetit si: Eduart Merkaj, Gjovalin Loka, Albert Dervishi, Arben Dashi, Sokol Bizhga etj,  do të shpërndahen në drejtoritë vendore si edhe komisariate dhe do të kontrollojnë punën e të gjithë strukturës, nga punonjësi më i thjeshtë i policisë deri tek drejtori i policisë vendore. Grupi i punës, ka përgjegjës një drejtues policie dhe anëtarë shefa sektorësh të drejtorisë së përgjithshme dhe sipas urdhrit të lëshuar nga Veliu ky kontroll është pa afat. Në rast të konstatimit të shkeljeve apo parregullsive në policitë vendore do të ketë penalitet për drejtuesit e tyre.
 
Monitorimi i punës së policisë së Tiranës i është besuar drejtorit të analizës së informacionit kriminal Arben Dashi. Ndërsa për Policinë e Durrësit përgjegjës është drejtori i drejtorisë së rendit publik Albert Dervishaj. Qarqet problematike për kriminalitetin si Shkodra dhe Vlora u janë besuar Gjovalin Lokës dhe Aida Hajnës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 10:10

Aksioni i djeshëm i policisë në bashkëpunim me Krimet e Rënda që çoi në arrestimin e 27 personave pritet të nxjerrë në dritë personazhe të njohur të botës së krimit që janë të implikuar në këtë aktivitet kriminal.

Postuar: 23/10/2018 - 10:00

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu në krah të të cilit rrinin dy vartësit e tij si dhe dr

Postuar: 23/10/2018 - 07:44

Thonë se ushqimi është një ndër kënaqësitë më të mëdha të jetës dhe se të paktë janë ata që e shi

Postuar: 23/10/2018 - 07:42

Gjykata e Apelit shqyrtoi ditën e djeshme kërkesën e bërë nga avokati i Ervis Martinajt, lidhur m

Postuar: 23/10/2018 - 07:38

Në një konferencë të posaçme për mediat, kryeprokurorja e Krimeve të Rënda, Donika Prela, ka dalë

Postuar: 23/10/2018 - 07:37

Zbardhen përgjimet që çuan në burg ish drejtorin e burgjeve Arben Çukon.