BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Aktualitet

"Kriminelët më kanë treguar se kanë kamera të fshehura mes...", habit gazetari, tregon "të fshehtat": Policia është shumë mbrapa

"Kriminelët më kanë treguar se kanë kamera të

Gazetari Arjan Curri thotë se kriminelët në vend, jo vetëm që kanë montuar një numër tepër të madh kamerash, por sipas tij, kanë punësuar hakera për të patur akses edhe në kamerat e policisë dhe institucioneve të tjera.

Curri tha në “Top Story” se një kriminel i kishte rrëfyer për disa kamera që janë të kamufluara mes gjetheve të pemëve, dhe janë të identifikueshme, pasi funksionojnë pa linjë kabllosh, por me valë.

Pjesë nga biseda në Top Story:

Arjan Curri: Kriminelët kanë punësuar hakera, IT, që jo vetëm përpunojnë kamerat që kanë në rrugë, por edhe hakojnë kamerat e policisë. Pra policia është shumë mbrapa. Kam biseduar edhe me prokurorë që thonë ne për të zbardhur një krim, e kemi shumë të vështirë, pasi bizneset thonë nuk funksionon DVR-ja, etjera, nuk i japin pamjet, se shkon krimineli e i thotë si ia dhe ti.

Ervin Karamuço: Kriminelët më kanë treguar kamera të sofistikuara që ekzistojnë të fshehura, në gjethet e pemëve, dhe janë me ëireless, nuk kapen dot.