BREAKING NEWS

Tubimi i 2 Marsit/ Spartak Ngjela paralajmëron Ilir Metën, zbulon kush do ta dënojë rëndë presidentin

Tubimi i 2 Marsit/ Spartak Ngjela paralajmëron Ilir Metën, zbulon kush
x

Aktualitet

Kryebashkiaku që thith kokainë / Ilir Demalia nxjerr prapaskenat tronditëse në parlamentin shqiptar

Kryebashkiaku që thith kokainë / Ilir Demalia nxjerr prapaskenat

Analisti Ilir Demalia ka komentuar videon ku pretendohet se kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla shfaqet duke konsumuar kokainë në një ambient publik.

Demalia tha se në një vend si Shqipëria, në parlament ka persona që pinë drogë dhe janë kriminelë.

“Shqipëria jeton vetëm në trafikun e  drogës dhe në trafiqe të tjera. Shqipëria është vendi i tretë për përdorim droge në botë. Ky fakt, pse një kryetar bashkie thith kokainë nuk është ndonjë gjë që të tronditë, ndonjë gjë që erdhi e papritur nga një vendi pastër, nga një vend me shtet ligjor dhe ndodhi kjo hata e madhe. Ne kemi njerëz që pinë drogë në parlament, ne kemi banditë në parlament, ne kemi kriminelë, trafikantë në administratë të shteti. Kështu që kjo është thjesht një bori tjetër që do të pushojë si gjithë boritë, sepse nuk zgjidh problemin”, tha Demalia në Ora News.