BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Aktualitet

“Kryefjalë e mediave kolumbiane për lëndë narkotike”/ Gazetarja tregon investigimin dhe zbulon EMRIN: Ja kush është shqiptari që trafikon drogë nga Ekuadori

“Kryefjalë e mediave kolumbiane për lëndë

Gazetarja Dorjana Bezat zbulon për “Top Story” emrin e një shqiptari, që është kryefjalë e mediave kolumbiane për trafikimin e lëndëve narkotike.

Në bashkëpunim me një kolege nga Kolumbia, Bezat thotë se ka kryer një investigim për shqiptarët që kryejnë trafikim të kokainës në Kolumbi.

Bezat raporton se Dritan Gjika, që në Shqipëri njihet si biznesmen, në Kokainë është një trafikant i madh kokaine. Ai ka në pronësi 13 kompani, një prej të cilave Agricomtrade.

“Hetimi lidhet pikërisht me Agricomtrade, që është dhe furnizuesja kryesore e Alba Exotic në vendin tonë. Janë 151 transporte të bananeve nga Ekuadori drejt Europës, në gjashtë prej tyre mund të thuhet me siguri që ka pasur kokainë.

Dritan Gjika që është kryefjalë e medias në Ekuador, në Shqipëri nuk ka asnjë rekord të veprimtarive kriminale. Nga Shqipëria është larguar në janar të këtij viti drejt Turqi, pasi aloi festat e fundvitit në vend”.