BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh detajet e hetimeve për dosjet e bujshme dhe paralajmëron reprezalje si në Kroaci e Rumani

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh
x

Aktualitet

Kryeministri Rama takon 6-vjeçaren që humbi gjyshërit dhe xhaxhain nga tërmeti, vogëlushja prek me fjalët: Babi thotë që ata janë në qiell, por unë i dua këtu

Kryeministri Rama takon 6-vjeçaren që humbi gjyshërit dhe

Kryeministri Edi Rama pasditen e sotme ka vizituar familjen Greku, e cila është strehur në banesën e saj të re. Gjatë vizitës në banesën e tyre, Rama është përqëndruar shumicën e kohës tek vajza e vogël e familjes, e cila i tregoi çfarë kishte ndjerë kur kishte marrë vesh lajmin.

Me pafajsinë e moshës, 6-vjeçarja tha se ishte tronditur kur mori vesh çfarë kishte ndodhur dhe se i donte gjyshërit pranë saj.

PJESË NGA BISEDA:

Vajza: Unë u trondita shumë kur mora vesh për tërmetin. Për nënën dhe gjyshin që nuk i kam më.

I ati: Si të ka thënë babi ty?

Vajza: Janë lart në qiell. I mban Zoti. Po unë i dua këtu

Rama: Do vijnë në ëndërr

Vajza: I kam parë 100 herë po unë i dua këtu.

vijon…

Më të lexuarat