BREAKING NEWS

Ekzekutoi ish-gruan dhe vëllain e saj/ FNSH i rrethoi shtëpinë, Fatmir Kolecaj s’pranoi të dorëzohej, qëlloi në mënyrë të befasishme me armë e plagosi një efektiv

Ekzekutoi ish-gruan dhe vëllain e saj/ FNSH i rrethoi shtëpinë,
x

Aktualitet

Lëvizja e papritur e Kryeprokurorit, Olsian Çela pret në takim delegacionin me ekspertë italianë

Lëvizja e papritur e Kryeprokurorit, Olsian Çela pret në takim

Kryeprokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela është duke zhvilluar një takim me një delegacion ekspertësh italian kryesuar nga dy prokurorë, OPGJ si dhe inxhiniere.

Mësohet se tema e diskutimit është asistenca teknike për tërmetin tragjik të 26 nëntorit.

Ndërkohë bëhet me dije se ky takim është mundësuar nga PAMEKA.

Më herët Çela është shprehur se rezultatet e hetimit në çështjet që lidhen me pasojat e tërmetit të 26 Nëntorit nga Prokuroria pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës janë provë e funksionimit të pavarësisë reale të prokurorëve dhe vlerësoi punën e tyre në këtë drejtim.