BREAKING NEWS

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja mori përpara tre kalimtarët, vdes në spital njëri prej tyre (EMRI)

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja
x
BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet masa e dhënë

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na tha se u zhduk”/ Zbulohet për herë të parë shteti ku ndodhet personi që lajmëroi xhaxhanë e Ervis Martinaj për zhdukjen e të shumëkërkuarit të drejtësisë

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na
x
BREAKING NEWS

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e menjëhershëm

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e kërcyer në bodrumet e politikës shqiptare

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e
x
BREAKING NEWS

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e Berishës nga politika, në shtator Kuvendi do shkaktojë “tërmet” për “non gratat” dhe spiunët

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali Berishën, nëse nuk do jetë më deputet ndaj tij do të filloj procesi penal, në shtator do kemi ngjarje të reja

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali
x
BREAKING NEWS

Paralelet mes rastit “Berisha” dhe atij të zv.presidentit të Paraguajit pas shpalljes “non grata” nga SHBA, ja vija e kuqe që i ndan në mes

Paralelet mes rastit “Berisha” dhe atij të zv.presidentit
x

Aktualitet

Ku është plumbi që i mori jetën Aleks Nikës? Zbulohet çfarë ndodh brenda në Institutin e Kriminalistikës

Ku është plumbi që i mori jetën Aleks Nikës? Zbulohet

Gazetarja Anila Hoxha ka arritur të futet brenda Institutit të Kriminalistikës dhe të zbulojë informacione të rëndësishme për ngjarje e rënda që kanë ndodhur në vendin tonë. 

Kamerat e një televizioni janë futur për herë të parë në Institutin e ri shkencor të Kriminalistikës, ku ndodhe plot ngjarje ende të pazbuluara. Me krahët e mbushur me armë të sekuestruara ditët e fundit dhe që u sollën për t’u ekspertuar në sektorin e balistikës, një nga ekspertët më në zë të Institutit të policisë shkencore Nikolin Dura e shpreh qartë bindjen e tij se se provat nuk zhbëhen asnjëherë dhe se herët apo vonë saktësia çon para drejtësisë çdo autor krimi.

“Përveç veprave penale që kanë të bëjnë me vepra penale vrasje plagosje, janë edhe qitjet me armë zjarri për festë. Kohët e fundit janë ndërprerë disi për të gjuajtur me armë për qejf. Pastaj ne kemi edhe një fenomen që ka të bëjë me simulimin. Edhe në këtë rast pasja e mbetjeve të qitjes është pjesë e zgjidhjes dhe ne kontrollojmë personat që sajojnë një vepër penale dhe  dhe ne e konsiderojmë dhe e provojmë këtë gjë . ka disa mënyra për të evidentuar karakteristikat e një simulimi , një nga ato që jep ndihmesë është edhe prania e elementëve”- tha Nikolin Dura Ekspert Balistik.

 

Më të lexuarat