Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’: Presidentit t’i hiqet …

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok
x

Aktualitet

“Ku fikesh?”, pasi u përplas keq me Ramën në emision, reagon Klodiana Lala: Kryeministri nuk më dha as dorën, jo për fajin tim!

“Ku fikesh?”, pasi u përplas keq me Ramën në emision,

Mbrëmjen e djeshme, gazetarja Klodiana Lala dhe kryeministri Edi Rama kanë debatuar ashpër në emisionin ‘Opinion’. Lala ka zbuluar se kryeministri nuk i ka dhënë as dorën, megjithëse jo për fajin e saj.

"Nuk ja shtrënguam dorën njëri-tjetrit. Jo për fajin tim, por sepse kryeministri nuk e dëshiroi një gjë të tillë. Unë u përballa me të për disa problematika, shqetësime që për mua si gazetare e kronikës dhe që mbuloj kronikën e zezë mendoj se duhej t’ia thoja dhe ti kërkoja llogari pse nuk është bërë asgjë", tregoi Lala.

"Unë raportin e kam me të vërtetën, me publikun dhe e kam me provën dhe me faktin. Dhe kjo më bën të jem i qetë përballë tij dhe cilitdo politikan që mund të përballet nesër. Kryeministrat do të ndërrohen ndërsa unë jam dhe do të mbetem një gazetare”, shprehet gazetarja.