BREAKING NEWS

Shtohet presioni ndaj partive politike, pas SHBA edhe OSBE kërkon që të inkriminuarit të lihen jashtë zgjedhjeve, pritet ndryshim rrënjësor në Parlament

Shtohet presioni ndaj partive politike, pas SHBA edhe OSBE kërkon që
x

Aktualitet

KUJDES! Paralajmërojnë ekspertët: Çfarë nuk duhet të bëni dy ditë përpara dhe pas vaksinës kundër Covid-19

KUJDES! Paralajmërojnë ekspertët: Çfarë nuk duhet

Prej disa ditësh edhe në Shqipëri ka nisur vaksinimi kundër COVID-19.

Ekspertët e shëndetit apelojnë njerëzit që të kenë kujdes përpara dhe pas vaksinimit.

Këshilla e parë është të mos konsumoni alkool për të paktën dy ditë para dhe dy javë pasi vaksinoheni dhe të përpiqeni që sistemi juaj imunitar të reagojë në mënyrën më të mirë ndaj vaksinës dhe t’ju mbrojë.

Persona që konsumojnë në mënyrë kronike alkool ulin mundësinë e mbrojtjes imunitare dhe sidomos për infeksionet respiratore si Covid-19.

Më të lexuarat