BREAKING NEWS

Koalicion me Ramën në 2021? Ilir Meta jep përgjigjen e prerë, surprizon me deklaratën për Kryemadhin: Jam mërzitur! Do ju tregoj mesazhet e Monikës e Vasilit

Koalicion me Ramën në 2021? Ilir Meta jep përgjigjen e
x

Aktualitet

Kultivim kanabisi, pastrim parash dhe falsifikim identititeti, Policia holandeze arreston 4 shqiptarë dhe 2 marokenë

Kultivim kanabisi, pastrim parash dhe falsifikim identititeti, Policia holandeze

Ministria e Drejtësisë së Holandës po përgatitet të arrestojë të paktën 15 persona për trafikim të lëndëve narkotike.

Nga ky grup i strukturuar kriminal (30 veta) janë vënë në pranga 4 shqiptarë dhe 2 marokenë. Ata janë dërguar në gjyq për t’u gjykuar për një sërë akuzash: kultivim dhe trafik kanabisi, pastrim parash, falsifikim identititeti dhe pjesëmarrje në organizatë të strukturuar kriminale.

Në muajin maj, policia holandeze konfiskoi 12 mijë rrënjë gjethe kanabisi dhe 25 kg kanabis i thatë.

Grupi i shqiptarëve menaxhon pjesën e kultivimit të hashashit.