Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kultivim kanabisi, pastrim parash dhe falsifikim identititeti, Policia holandeze arreston 4 shqiptarë dhe 2 marokenë

Postuar: 12/09/2019 - 17:00

Ministria e Drejtësisë së Holandës po përgatitet të arrestojë të paktën 15 persona për trafikim të lëndëve narkotike.

Nga ky grup i strukturuar kriminal (30 veta) janë vënë në pranga 4 shqiptarë dhe 2 marokenë. Ata janë dërguar në gjyq për t’u gjykuar për një sërë akuzash: kultivim dhe trafik kanabisi, pastrim parash, falsifikim identititeti dhe pjesëmarrje në organizatë të strukturuar kriminale.

Në muajin maj, policia holandeze konfiskoi 12 mijë rrënjë gjethe kanabisi dhe 25 kg kanabis i thatë.

Grupi i shqiptarëve menaxhon pjesën e kultivimit të hashashit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:50

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Postuar: 19/09/2019 - 23:45

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e dënimit 5 vite burg konvertuar në 3 vite e 4 muaj

Postuar: 19/09/2019 - 23:34

Gjykatësi i Gjykatës Themelore në Pejë, i quajtur Sali Berisha është vënë në pranga nga Policia

Postuar: 19/09/2019 - 23:30

Saimir Tahiri u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda me 5 vite burg për shpërdorim detyre.

Postuar: 19/09/2019 - 23:19

Interesit të gazetarëve nuk u shpëtoi edhe një detaj që kishin vënë re tek ish-Ministri Saimir Ta

Postuar: 19/09/2019 - 22:57

Edhe pse u përpoq ta kalonte me batuta, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tha se i duhej k

Postuar: 19/09/2019 - 22:04

Ish-drejtori i policisë së Vlorës, Jaeld Çela  është dënuar nga gjykata e Krimeve të Rënda