Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kultivonin kanabis, arrestohen 7 të rinj, mes tyre një i mitur

Postuar: 19/07/2019 - 19:15

7 persona kanë rënë në pranga në Krujë për kultivim kanabisi, ku mes tyre është edhe një i mitur.  Sipas policisë të arrestuarit janë: T.K.,  27 vjec,  I.D., 27 vjeç, S.D., 28 vjeç, E.D., 23 vjeç, B.D., 38 vjeç, A.D., 17 vjeç, B.D, 19 vjeç, të gjithë banues në fshatin Barkanesh  të rrethit Krujë. Ndërsa për një shtetase , Gjykata vendosi masën e sigurisë “Detyrim Paraqitje”.

Këtyre personave polici u ka asgjësuar rrënjët e kanabisit të mbjellura në territorin e fshatit Barkanesh, Zgerdhesh, Kurcaj, të rrethit Krujë. Gjithashtu, gjatë kontrollit të banesës së shtetasit T.K.,  Policia gjeti dhe  sekuestroi një armë zjarri Pistoletë.

Sipas policisë operacioni i sotëm për arrestimin e tyre ka ardhur në vazhdimësi të operacionit policor të koduar "Ndëshkimi",  si rezultat i të cilit u arrestuan dhe ndaluan 9 persona dhe u shpall në kërkim një tjetër. Hetimi ndaj tyre ka nisur prej dy muajsh ku kanë marrë pjesë Policia e Krujës, Prokuroria, Policia e Durrësit si dhe  F.L.O.

Për të arrestuarit në funksion të procedimit penal prill 2019 u dha masa e sigurisë “Arrest me burg” për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, kryer në bashkëpunim dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 17:06

Një gjykatë në New York, dënoi me 22 vjet heqje lirie një shqiptar me vendbanim në Bronx, që synonte të bëhej pjesë e grupit ekstremist Shteti Islamik.
 

Postuar: 08/12/2019 - 16:57

Një 52-vjeçar është vënë në prangat e policisë së Durrësit pasi dy ditë më parë ka shkaktuar një

Postuar: 08/12/2019 - 16:13

Ky është momenti kur një pallat 5 katësh në zonën e Shkozetit, i shpallur me rrezikshmëri të lart

Postuar: 08/12/2019 - 16:02

Greqia hap hetim për vrasje të qëllimshme të ekstremistit minoritar në Bularat, Kostandin Kacifas

Postuar: 08/12/2019 - 15:51

Një 36-vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur në burgun e Agias në Hania të Greqisë.

Postuar: 08/12/2019 - 15:38

Një grek i shpallur në kërkim është ekstraduar nga Danimarka në Tiranë nga drejtësia shqiptare pa

Postuar: 08/12/2019 - 15:15

Grupi i inxhinierëve dhe arkitekteve nga Izraeli kanë mbi 5 ditë që po punojnë në terren dhe po a