Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kunati i ushtronte dhunë fizike, 79-vjeçarja merret në mbrojte nga policia

Postuar: 12/01/2018 - 22:46

Një 79-vjeçar në Vlorë, është proceduar penalisht pasi ka ushtruar dhunë kundër kunatës së tij, me inicialet K.N. 71 vjeçe.

Policia bën me dije se për të dhunuarën është lëshuar urdhërmbrojte, pas dhunës fizike dhe psikologjike të ushtruar ndaj saj.

Njoftimi i policisë:

"Më datë 11.01.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për shtetasen K.N, vjeç 71, banuese në Vlorë, pasi dyshohet se i kunati, shtetasi P.K, vjeç 79, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësorë Vlorë. Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006. 'Për masa ndaj dhunës ne marrëdhëniet familjare'"

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 28

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 17:13

 Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë vetëm pak momente më parë në Tiranë.

Postuar: 19/09/2018 - 17:03

Rapsodi i njohur shqiptar, Hashim Shala ka ndërruar jetë ditën e sotme. 

Postuar: 19/09/2018 - 15:57

Pezullohet shefi i burgut të Drenovës, Adriatik Parisi.

Postuar: 19/09/2018 - 15:47

Një person është arrestuar në lidhje me vrasjen e të riut shqiptar Grei Frashëri në Nju Jork.

Postuar: 19/09/2018 - 15:21

Sekuestrohen 1.2 milion euro në një bankë të nivelit të dytë në Tiranë.

Postuar: 19/09/2018 - 15:12

Është arratisur Taulant Manaj, i njohur si Taulant Beqiraj.

Postuar: 19/09/2018 - 14:58

Prokurët e Krimeve të Rënda kanë braktisur mbledhjen e thirrur nga drejtuesja e tyre Donika Prela