BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja
x
BREAKING NEWS

“Asnjë viktimë në 24 orë”, Ministria e Shëndetësisë nxjerr bilancin e fundit: Ja sa raste të reja janë regjistruar me Covid-19

“Asnjë viktimë në 24 orë”, Ministria e
x

Aktualitet

Kunati vrau veten 3 ditë pasi e braktisi gruaja, e reja rrëfen si u kujdes për fëmijët e tyre, përlot edhe Arbana Osmanin me ato që tregon (VIDEO)

Kunati vrau veten 3 ditë pasi e braktisi gruaja, e reja rrëfen si u

Në emisionin ‘Dua të të bëj të lumtur’ mbrëmjen e djeshme u rrëfye historia prekëse e Irenës, e cila 8 vite më parë kishte vendosur të kujdesej për dy fëmijët e kunatit të ndjerë. Fatkeqësisht ai i kishte dhënë fund jetës tre ditë pasi e shoqja e kishte braktisur.

Pavarësisht problemeve ekonomike, Irena ishte përkushtuar në maksimum ndaj dy fëmijëve, duke mos bërë diferencime mes tyre dhe tre fëmijëve të saj. Ajo tregoi në studio dhe vështirësitë me të cilat është përballur për të rritur 5 fëmijë të vegjël.

“Fëmijët më japin dashuri. Kam qëndruar shumë netë pa gjumë. S’kam bërë asnjë natë relaks por është dashuria në çdo gjë”, rrëfeu ajo e përlotur, teksa shtoi se janë detyruar të jetojnë në kontenier pasi shtëpia e tyre ishte shpallur e pabanueshme nga tërmeti i 26 nëntorit.

Irena u surprizua në studio nga dy fëmijët e kunatit të ndjerë, Gabrieli dhe Fatimja. “Faleminderit që je kujdesur për ne dhe të duam shumë”, i thanë ata.

Një histori prekëse që bëri edhe moderatoren Arbana Osmani të përlotej.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Top Channel (@topchannelalbania)

Më të lexuarat