BREAKING NEWS

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu nxjerr për herë të parë EMRAT: Do ketë prurje të reja!

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu
x

Aktualitet

Kundërshtoi me dhunë efektivët e Policisë, arrestohet 41-vjeçari me precedent penal (Detaje)

Kundërshtoi me dhunë efektivët e Policisë, arrestohet

Bëhet me dije se është arrestuar 41-vjeçari me precedent penal pasi u përfshi në një konflikt të çastit dhe kundërshtoi me dhunë punonjësit e policisë.

Njoftimi i Policisë

Kundërshtoi me dhunë punonjësit e policisë të cilët ndërhynë për të parandaluar përshkallëzimin e një konflikti të çastit, arrestohet 41-vjeçari. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet O. M., 41 vjeç, banues në Ersekë (me precedent të mëparshëm penal në fushën e krimeve kundër jetës, kundër shëndetit të personit dhe kundër autoritetit të shtetit), si edhe filluan procedimin penal në gjendje të lirë për shtetasin A. A., 20 vjeç, banues në fshatin Taç, kushëri i 41-vjeçarit.

Këta shtetas, në fshatin Rehovë, pasi janë përfshirë në një konflikt fizik me shtetasin V. Sh., gjatë shoqërimit për në ambientet e Komisariatit, shtetasi O. M., ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë të rendit publik.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.