BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Aktualitet

Kur do të jetë kulmi i pandemisë në Shqipëri? Ja si përgjigjet mjeku Pipero

Kur do të jetë kulmi i pandemisë në Shqipëri? Ja si

Mjeku infeksionist  Pëllumb Pipero, dha një kohë se kur mendohet të jetë kulmi i koronavirusit në vendin tonë. Ai tha se kjo javë së bashku me javën e ardhshme, do të jenë tejet të vështira.

“Siç e kam thënë shpesh, kjo javë dhe java që do të pasojë, do të jetë shumë e vështirë. Kulmi mendohet të jetë në fillimin e prillit. Dy javët e para janë vendimtare. Të gjitha masat e marra nga qeveria, do të japin efekt. Nëse janë zbatuar, atëherë rastet nuk do t jenë të larta. Në të kundërt, parashikohen të jenë shumë të vështira”, u shpreh mjeku Pipero në Tv Klan.