BREAKING NEWS

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti s’ka ndodhur në asnjë vend të botës!

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti
x

Aktualitet

Kur i vjen fundi pandemisë? Përgjigjet Pëllumb Pipero

Kur i vjen fundi pandemisë? Përgjigjet Pëllumb Pipero

Mjeku Pëllumb Pipero tha se është ënde herët për të folur për efikasitetin e vaksinës.

Sipas tij që të ndihet ky efikasitet, të paktën duhet të vaksinohen 60% e popullatës. I pyetur se çfarë sinjali do të kemi për të kuptuar se jemi drejt fundit të pandemisë, Pipero tha se ka disa indikatorë, ku sipas tij, me i rëndësishëm është rënia e të shtruarve në spitale.

“Ka disa indikatorë, tregues kryesorë duhet të jetë numri i rasteve të reja të infektuar dhe numri i rasteve të reja të shtruar në spital. Por indikatori më i rëndësishëm është numri i të shtruarve në spital”, tha Pipero për News24.