BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e lëvizjeve të fundit të Dakos: Takoi bashkëpunëtorët me të cilët...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj
x
BREAKING NEWS

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me motorin, ka të plagosur

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me
x
BREAKING NEWS

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën 55-vjeçari (emri)

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën
x
BREAKING NEWS

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar
x
BREAKING NEWS

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim urgjent dhe zbardh detajet e rënda

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim
x
BREAKING NEWS

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala plas 'minën me sahat': Kur u arrestua peshku i madh, SPAK do godasë të tjerë politikanë

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para
x

Aktualitet

“Kur ke zemër, ke dhe krahë!”/ Presidenti i Gjermanisë mbyll fjalën e tij në Kuvend, “porosia” për politikanët shqiptarë

“Kur ke zemër, ke dhe krahë!”/ Presidenti i

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Ëalter Steinmeier, i cili ndodhet në një viztë zyrtare dyditore në vendin tonë, po mban një fjalë përshëndetëse në Kuvendin e Shqipërisë.

Gjatë fjalës së tij Steinmeier foli për marrëdhëniet dhe bashkëpunimin kulturor mes dy vendeve, ndërsa tha se 70 mijë shqiptarë jetojnë në Gjermani dhe se volumi tregëtar ka arritur në 450 milion euro.

Steinmeier: Ky sulm që Putini e nisi në marrëzinë e tij imperaliste ishte për të vendosur një shtet me dhunë nën pushtetin e vet. BE nuk ka lejuar të përçahet prej këtij sulmi edhe shtetet e G-20-ës e bënë të qartë shkeljen e Rusisë. Edhe Shqipëria dëshmoi në OKB se është partner i besueshëm dhe tregoi që ne mund të mbështetemi te ajo. Nisur nga historia e vendit tuaj, është emocionuese të shohësh tashmë një vend të lirë që aspiron Bashkimin Evropian, Evropa gëzohet për ardhjen e Shqipërisë, ju falenderoj për rrugëtimin tuaj dhe ju lutem ta vazhdoni me durim dhe këmbëngulje derisa të mbyllet në mënyrë të suksesshme. E ndjej kur vij, zemra juaj rreh për Europën sepse siç thotë një shprehje e bukur, kur ke zemër ke dhe krahë, përzemërsisht faleminderit!