BREAKING NEWS

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen koalicionet parazgjedhore. Zbardhen emrat e deputetëve që votuan pro

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen
x

Aktualitet

“Kur nuk ka vrasje është bërë një marrëveshje”, Artan Hoxha zbulon si veprojnë bandat në Shqipëri dhe sa pushtet kanë mbi politikën

“Kur nuk ka vrasje është bërë një

Gazetari Artan Hoxha është shprehur se në vendin tonë bota e krimit ende nuk ka fituar pushtet për të kontrolluar politikën.

Më tej, ai ka shtuar se në vend nuk ka asnjë kartel të mirëfilltë droge për shkak se bandat janë të përçara.

“Për fat të mirë krimi nuk e kontrollon ende politikën. Kanë stereotip në kokë; që politikani është i paprekshëm. Tek ne politikanët që e urdhërojnë krimin. Ne nuk kemi mafia. Nuk bëjmë dot kartel. Nuk kemi kokë, nuk kemi strukturë. Ka pasur përpjekje për t’i unifikuar. E imagjoni çdo të bëhet në Shqipëri? Kur nuk ka vrasje në Durrës apo Tiranë, atëherë është bërë marrëveshje. Këtu kuptohet se biznesi po shkon mirë, është diskutuar me prokurorin, me shefin e Policisë,”-u shpreh Hoxha.