Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kush do jetë Prokurori i ri i Përgjithshëm? Artan Hoxha e thotë hapur: I është dhënë shansi!

Postuar: 18/11/2019 - 23:59

Gazetari Artan Hoxha zbulon fituesin mes tre kandidatëve për postin e kryeprokurorit. “Arta Marku që në momentin kur u zgjodh prokurore u zgjodh në një situatë jo ligjore, në një seancë me flakadanë. Që në atë moment figura e saj u godit. Ajo vinte nga periferia, u duk se nuk kishte staturën e duhur për ta bërë atë detyrë. Ajo mund të jetë një prokurorë shumë e mirë si prokurore, por nuk ka staturë për të drejtuar këtë institucion. Ngjarjet që ndodhen që nga momentin i emërimit të saj, kanë ndodhur shumë gjëra. Dhe çfarë ka bërë?”, ka deklaruar gazetar i Hoxha.

Ndërsa për Olsian Çelën Hoxha është shprehur: “Unë do doja të kishte më shumë kandidat, brenda prokurorisë së krimeve të rënda ka dhe plot emra të tjerë, i kanë dekurajuar që ata të kandidojnë. Lista që ka dalë atje, ky ka qenë tek Krimet e Rënda, i është dhënë shansi dhe është sprovuar në atë detyrë. Ai është fituesi, mes këtyre të treve. Vetëm fakti që ai e ka drejtuar prokurorinë e krimeve të rënda, që është prokuroria më e mirë. Tani a mund ta zhvendosin atë, tani duhet parë. Uroj që në rastin konkret të mos ndodh e njëjta gjë”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 23:27

E dielë, 8 dhjetor 2019. Parashikimi sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër (e diel, dt. 08) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Postuar: 07/12/2019 - 23:18

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Ballsh ku një drejtues motoçikletë duke ecur n

Postuar: 07/12/2019 - 22:57

Janë mbi 30 shkolla, të cilat nuk do të hapen ditën e hënë për shkak të dëmeve të krijuara nga të

Postuar: 07/12/2019 - 21:46

Në  emisionin “Shiko Kush Luan” pjesë e lojërave ishte dhe kryebashkiaku i Tiran

Postuar: 07/12/2019 - 21:23

44-vjeçarja Fatmira Cuka, së bashku me djalin e saj Sardin 18 vjeç, humbën jetën më 26 Nëntor si

Postuar: 07/12/2019 - 21:14

Një aksident rrugor ka ndodhur në Ballsh, ku një person është plagosur rëndë.Aksidenti ka ndodhur

Postuar: 07/12/2019 - 21:05

Hallet dhe sëmundja që e mundon prej vitesh, Hysen Hashanin bashkë me bashkëshorten, djalin, vajz