BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Aktualitet

Kush e mban vulën e PD Lulzim Basha apo Gazment Bardhi? Luan Baçi i përgjigjet Arian Çanit

Kush e mban vulën e PD Lulzim Basha apo Gazment Bardhi? Luan Baçi i

Arian Çani ka folur për shkarkimin e Luan Baçit, si kreu i PD në Fier.

I pyetur  nga gazetari se kush e mbanë vulën e kryetarit të degës, Baçi u përgjigj se e mban sekretari.

“Unë vazhdoj të jenë në shërbim të PD pavarësisht pozicionit. Kjo shkresë ka ardhur me email dhe nuk kam asnjë kontakt. Kryesia e degës pasi u njoh me vendimin e kundërshtoi duke thënë që nuk mund ta pranojnë. Vulën e PD nuk e mbaj unë e mban sekretari. Unë jam i gatshëm që vendin e kryetarit të degës me zgjedhje të lira të jetë kush të dojë që merr votat”, tha Baçi.

Pas përgjigjes së tij Çani ngriti sërish pyetjen nëse vulën e kryesisë së PD e mban Lulzim Basha apo Gazment Bardhi, pyetje për të cilën nuk mori përgjigje. Çani tha se çështja e vulës nuk duhet marrë me të qeshur pasi në fund njerëzit mendojnë do ta mbaj Basha apo Berisha PD-në.

“Unë kam një parandjenjë që gjithë kjo gjë në fund do të mbetet te vula. Vulën e ka Basha apo Gaz Bardhi. Procedura është e rëndësishme për gjykatat dhe institucionet, unë jam njëri i thjeshtë. Vulën e mban Gaz bardhi apo Basha? Ajo që unë them është se nuk duhet marrë me të qeshur çështja e vulës. Se në fund fare njerëzit mendojnë do ta mbaj Basha apo Berisha PD-në. Një nga palët në fund do shkojë në gjykatë. Pse Basha hesht? Sepse ka vulën”, tha Çani për MCN Tv.

Më të lexuarat