Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kush është shkodrani me rrezikshmëri të lartë që po planifikonte vrasjen e dytë mbrëmë në Tiranë, i kamufluar me syze dhe kapele, çfarë u gjet në çantën e dorës

Postuar: 14/08/2019 - 10:48

Mbrëmë në Tiranë është parandaluar nga policia një ngjarje e rëndë kriminale. Një person kishte planifikuar të kryente një vrasje në rrugën “Bilal Xhaferi”, por ndërhyrja e policisë ka bërë të mundur parandalimin e vrasjes dhe arrestimin e autorit, i cili rezulton të jetë një person i shumëkërkuar, i cilësuar me rrezikshmëri të lartë shoqërore.

Bëhet fjalë për Sadetin Erkoçeviq, 28 vjeç, lindur dhe banues në Shkodër. Ai është shpallur në ‘listën e zezë’ të policisë, mes personave më të kërkuar nga policia në Shkodër.

Në videon e publikuar nga policia, shihet se i riu ishte kamufluar me syze dhe me kapele për të mos u identifikuar, ndërsa para tentativës ai bënte lëvizje të dyshimta.

Pas arrestimit, të riut, i është gjetur në çantën e dorës një armë zjarri pistolete e tipit Bereta, me 14 fishekë dhe një fishek në fole gati për qitje.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër, me vendim të formës së prerë në datën 15.02.2018, e ka dënuar me 20 vjet burg për veprat penale “Vrasje me dashje” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje te armeve e municioneve luftarake”.

Më datë 10.05.2014, në një lokal  me muzikë live, autori Sadetin Erkoçeviq ka vrarë me armë zjarri pistoletë shtetasin I.Y. dhe ka plagosur një tjetër.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/08/2019 - 07:16

IKMT do të shembë sot restorantin e Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo.

Në këto momente kanë mbërritur mjetet e IKMT ndërsa nga momenti në moment pritet shembja e restorant 'Panorma'.

Postuar: 20/08/2019 - 22:37

Incidenti skandaloz i disa ditëve më parë ka tejkaluar çdo përmasë pasi ai po komentohet edhe nga

Postuar: 20/08/2019 - 22:30

Kur kanë kaluar 5 muaj nga grabitja në Rinas, bëhet e ditur se janë gjetur një pjesë e parave të

Postuar: 20/08/2019 - 22:01

Një person, i identifikuar tashmë nga policia e rendit të Fierit, por që nuk i është bërë publik

Postuar: 20/08/2019 - 21:42

Era e fortë e drogës që kultivonin në banesë i tradhtoi dy shqiptarët në Britani, të cilët u arre

Postuar: 20/08/2019 - 21:09

Kostandin Xhuvani u lirua sot nga burgu me leje nga Drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në ce

Postuar: 20/08/2019 - 20:43

Ndërhyrja në kohë e një vrojtuesi sot në Plazhin e Velipojës, i ka shpëtuar jetën një 15-vjeçari