Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Kush guxon t’i kërkojë lekë Dritan Dajtit? A jeni në vete?"

Postuar: 11/02/2019 - 23:07

Çlirim Gjata shprehet se vendimi për të pranuar gjykim të shkurtuar për Dritan Dajtin, vrasësin e katër policëve, është motivuar politikisht dhe nuk kemi të bëjmë në këtë rast me korrupsion financiar.
 
“Nuk është çështje lekësh kjo, këtu nuk ka korrupsion financiar. Këtu ka korrupsion politik. Ka ku merr lek gjyqtari, nuk ka nevojë të hyjë këtu për të marrë lekë sepse nuk ia mban. Kush guxon t’i kërkojë lekë Dritan Dajtit? A jeni në vete?”, u shpreh Gjata.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/02/2019 - 23:14

Policia greke ka publikuar ditën e sotme fotot dhe inicialet e dy shqiptarëve të dyshuar për vrasjen e biznesmenit Aleksandros Stamatiadis, më 2 prill të 2018-ës.
 

Postuar: 15/02/2019 - 22:49

Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar se policia ka kërkuar që qytetarët të mos bllokojnë Rrugën &l

Postuar: 15/02/2019 - 22:44

Patosi u trondit këtë mbrëmje nga të shtënat me armë zjarri, ku shënjestër ka qenë një 52-vjeça

Postuar: 15/02/2019 - 22:35

Policia është duke hetuar në një pistë tjetër lidhur me vrasjen një ditë më parë të 49-vjeçares

Postuar: 15/02/2019 - 22:20

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur disa minuta më parë në Patos të Fierit, ku një 53-vjeçar është

Postuar: 15/02/2019 - 22:05

Një 53-vjeçar është qëlluar më armë zjarri dy herë në gjoks mbrëmjen e sotme.

Postuar: 15/02/2019 - 21:58

Një aksident tragjik ndodhi para disa ditësh në qendër të qytetit të Kavajës, përballë Prokuror