BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton Shqipërinë, Ministria e Shëndetësisë thirrje urgjente: Nëse ndiheni keq kërkoni ...

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton
x

Aktualitet

“Kush i ka këto makina?”/ Gazetari i njohur shqiptar publikon fotot e ‘bishave’ të rreshtuara para “Polit të Drejtësisë”: Koncesionari i Mercedez Benz? Jo jo…makinat që paguajnë shqiptarët e varfër

“Kush i ka këto makina?”/ Gazetari i njohur shqiptar publikon

Gazetari i njohur shqiptar, Arsen Rusta, me anë të një postimi në rrjetin social, ka postuar një foto ku shikohen makina luksoze të tipit të fundit të parkuar pashtë ministrisë së Drejtësisë.

Në foto shihen të rreshtuara disa prej mjeteve të viteve të fundit të llojit “Mercedez Benz”.  Rusta shkruan se keto mjete luksoze janë të disa zyrtarëve në hirarkinë e drejtësisë dhe shtetit shqiptar.

“Kush i ka këto makina?”/ Gazetari i njohur shqiptar publikon

Rusta e krahason këtë situatë para ndërtesës së “Polit të Drejtësisë” me zyrat e qeverisë amerikane, për të cilat thuhet se ishin mjaft të thjeshta e komode, pasi atje taksat e publikut nuk shpenzohen për luksin e qeveritarëve. Ndërsa shqiptarët e varfër paguajnë për këto makina.

“Kush i ka këto makina?”/ Gazetari i njohur shqiptar publikon

“Kush i ka këto makina?”/ Gazetari i njohur shqiptar publikon

“Koncesionari i Mercedez Benz? Jojo, Kolltuk. Janë automjetet zyrtare të disa zyrtarëve në hirarkinë e drejtësisë dhe shtetit shqiptar. Teksa shihja mjetet dhe prisja të merrja ndonjë përgjigje për pyetjet e publikut! E ktheva veten pas në vizitën tek zyrat e qeverisë amerikane, departamenti i shtetit.

Më të lexuarat