Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Fillon procesi gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, nisin telashet për Sali Berishën, Prokuroria kërkon thirrjen e dëshmitarëve përfshirë ish-kryeministrin, Ylli Rakipin...

Fillon procesi gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, nisin telashet për
x

Aktualitet

Kush janë arkitektët që do ndihmojnë për ndërtimin e lagjeve të dëmtuara nga tërmeti? Ministrja Margariti zbulon për herë të parë disa detaje

Kush janë arkitektët që do ndihmojnë për ndërtimin

Lagjet e reja do të projektohen me ndihmën e arkitektëve të huaj. Kështu tha ministrja Elva Margariti, e cila është koordinatore e projektimit të rindërtimit në një lidhje live në “Open”.

Gjatë fjalës së saj, Margariti u shpreh:

“Zona e Kombinatit do jetë një zonë, e cila është prekur nga tërmeti dhe ka banesa të pabanueshme. Aty është njëra zonë që do rindërtohet. Po ashtu në Laç është një zonë. Janë disa arkitektë të huaj të cilat do të japin ndihmën në rindërtimin e lagjeve. Ka një grup arkitektësh që do japin ndihmë”.