Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kush janë dy shqiptarët, pjesë e bandës që u dënua në Britani (Emrat)

Postuar: 22/05/2019 - 13:54

Një bandë e cila merrej me trafikim lëndësh narkotike u dënua me 70 vjet burg nga Gjykata e Gloucester në Britaninë e Madhe. Në total u dënuan 11 persona mes të cilëve edhe dy shqiptarë.

Identiteti i shqiptarëve është bërë i ditur. Ata janë Granit Nanushi dhe Orsid Cela, të dy me rolin e korrierit në këtë bandë.

Granit Nanushi, 40 vjeçar, banonte në Londër dhe ishte përgjegjës për udhëtimet drejt Gloucester-it në rolin e korrierit. Ai e transportonte drogën nëpërmjet një automjeti ku kishte krijuar edhe një vend të posaçëm për të. Kontaktin me pjesëtarët e tjerë të bandës ai e bënte nëpërmjet një celulari të koduar. Makina e tij u sekuestrua pasi kishte gjoba të papaguara parkingu. Në vendin e posaçëm në makinë policët gjetën 60 gramë kokainë dhe 4,500 paund. Nanushi u dënua me 8 vjet heqje lirie.

Orsid Cela ishte arrestuar njëherë në Nëntor të 2018. Ai gjithashtu luante rolin e korrierit. Arrestimi i tij u bë ndërkohë që i dorëzonte 2 kilogramë drogë një anëtari tjetër të bandës. 29 vjeçari u dënua me 3 vite burg.

Arrestimi i bandës u bë i mundur pas qindra orësh përgjime nga autoritetet britanike.  

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 18:24

Pas ultimatumit të dhënë ditën e djeshme nga Bashkia e Vaut të Dejes për lirimin e ambienteve të KZAZ-së nr 6 në Bushat, një grup nga administrata e bashkisë kanë shkuar për të vëzhguar nëse është zbatuar ky urdhër.

Postuar: 19/06/2019 - 18:11

Përfshirja në sulme të dhunshme kundër procesit zgjedhor, siç është mësyrja në KZAZ-të e disa qyt

Postuar: 19/06/2019 - 17:53

Policia e Shtetit ka marrë nën mbrojtje pak çaste më parë edhe KZAZ-në në qytetin e Kavajës.

Postuar: 19/06/2019 - 17:52

Është mbyllur sot gjykimi në shkallën e parë për grupin e Habilajve.

Postuar: 19/06/2019 - 17:43

Ndërsa në spitalin e traumës shkuan të lënduar Alfred Lika nga Burreli, vëllai i kryetarit të PD

Postuar: 19/06/2019 - 17:31

DEKLARATË E PËRBASHKËT E KRYETARËVE TË BASHKIVE PËR ZBATIMIN E DEKRETIT TË PRESIDENTIT TË REPUBLI

Postuar: 19/06/2019 - 17:22

Në listën e vendeve që do keni mundësi për të udhëtuar këtë sezon vere është shtuar edhe Bjelloru