BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Aktualitet

Profesori i njohur ironizon projektin e qeverisë: Trumbetohet Porti i Durrësit po s’ka studentë për mekanik detarë

Profesori i njohur ironizon projektin e qeverisë: Trumbetohet Porti i

Profesori Ilir Alimehmeti tha në një studio televizive se Porti i Durrësit trumbetohet, por në fakt s’ka studentë që duan të profilizohen si mekanikë detarë.

Ndërsa diskutohej për defektet e sistemit arsimor, mjeku u shpreh se studentët shohin tregun e punës dhe nuk ju intereson një degë specifike nëse nuk u sjell të ardhura të mira. Sipas tij, këto degë përzgjidhen duke parë dhe tregun e huaj kryesisht.

“Dikush që zgjedh profesionin ka nevojë që t’i japësh qëndrueshmëri këtij sektori 30-40-50 vjet sepse ai do të investojë jetën e vet aty. Më bëri shumë përshtypje, kemi një projekt shumë të madh, trumbetohet si një nga modernizimet më të mëdha Porti i Durrësit dhe unë pash mekanikën detare 5.5% dhe pash inxhinieri navale 8% në Vlorë, që do të thotë shumë qartë që ky vizion nga njerëzit po hidhet poshtë. Pra, nuk kuptohet si vizion i vërtetë. Pra, që do të zhvillohemi ne dhe njerëzit tanë do të punësohen,” – u shpreh Alimehmeti.

Më të lexuarat