BREAKING NEWS

Rama përjashton rreth 35 deputetë nga lista e 25 prillit, ja emrat e PS, PD, LSI dhe partive të tjera që pritet të kandidojnë në 12 qarqet

Rama përjashton rreth 35 deputetë nga lista e 25 prillit, ja emrat e
x

Aktualitet

“Ky institucion është një nga minierat e krimit”, Milaim Zeka trondit me deklaratën, lëshon thirrjen urgjente: Të hapen hetimet!

“Ky institucion është një nga minierat e krimit”,

Gazetari Milaim Zeka ka komentuar qëndrimin e Albin Kurtit ndaj Bordit të AKP-së. “Kryeministri ne ardhje, Albin Kurti, ka shprehur sot nje shqetesim real, ku i ka bere thirreje Bordit te Agjencionit Kosovar te Privatizimit, “qe te mos sfidoje mekanizmat e shtetit”. Njera nga minierat e krimit ne Kosove ka qene, dhe mbetet, ky institucion”, shkruan gazetari Zeka.

Postimi i Zekës

Shqetesimi i Albin Kurtit rreth Bordit te AKP-se

Kryeministri ne ardhje, Albin Kurti, ka shprehur sot nje shqetesim real, ku i ka bere thirreje Bordit te Agjencionit Kosovar te Privatizimit, “qe te mos sfidoje mekanizmat e shtetit”.

Njera nga minierat e krimit ne Kosove ka qene, dhe mbetet, ky institucion. Krejte pasuria e Kosoves eshte shitur nga keta xheparosha kriminel, aqe sa eshte shitur nje fabrike e cigareve ne Nish. Mbi bazen e kesaje, qeveria ne ardhje duhet te hap hetime per çdo privatizim, dhe t’i dergoje perpara drejtesise te gjithe ata qe e gllabruan pasurine e prinderve dhe femijeve tane.

Ky agjencion ka ngelur qe vetem edhe grate e varret me na i qite ne shitje, dhe me i privatizu per vete...!!!