Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ky trajtim u realizua për herë të parë në QSUT, vogëlushi fiton betejën me kancerin, stafi i bëri surprizën që aq shumë e dëshironte

Postuar: 12/07/2019 - 15:32

Një vogëlush ka fituar betejën e tij me kancerin. Njësia e Radioterapisë së Shërbimit Onkologjik të QSUT-së realizoi për herë të parë trajtimin cranio-spinal të një vogëlush. Ky trajtim u realizua falë teknikave të avancuara të rrezatimit, të disponueshme në QSUT në konsultim me kolegët e Spitalit të Neurokirurgjisë dhe Onko-Pediatrisë.

“Lufta me kancerin nuk është e lehtë, por ne arritëm t’i japim Rogenit trajtimin e duhur me shumë dashuri. Sot ai përfundoi trajtimin dhe stafi vendosi ta percjellë duke i bërë surprizë biçikletën që dëshironte. Dashuria dhe buzëqeshja janë suplemet shumë i rëndësishëm në luftën me sëmundjen”, thotë Stafi i QSUT.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 14:39

Pas kërkesës që i bëri Prokuroria, Gjykata ka caktuar masën ‘Detyrim Paraqitje’ për Marsida Qatjan. Kjo masë sigurie u vendos bazuar tek fakti që Qatja është nënë e tre fëmijëve.

Postuar: 17/10/2019 - 14:21

Gjykata e Apelit të krimeve të rënda ka dënuar me 10 vite burg Klement Balilin. Ndaj tij rën

Postuar: 17/10/2019 - 14:10

Mësohet se janë ndryshuar më shumë se 70 % e drejtuesve të IEVP në vend. 

Postuar: 17/10/2019 - 13:59

Ka pasur informacione se Marsida Qatja do të udhëtonte jashtë vendit, e për këtë arsye, Prokurori

Postuar: 17/10/2019 - 13:34

Policia e ka vënë në pranga xhaxhain e vëllezërve Griseldo dhe Albano Kusi, të cilët janë ende në

Postuar: 17/10/2019 - 13:27

Ditën e sotme policia ka finalizuar një operacion duke sekuestruar 51 kg kanabis, por trafikantët

Postuar: 17/10/2019 - 12:48

Pas vendimit për të nisur zyrtarisht hetimet për Marsida Qatjan, pas vrasjes së Dritan Haxhollit