BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x
BREAKING NEWS

“Shkatërrimi i ndërtesave gjatë tërmetit, erdhi si pasojë e korrupsionit”, Meta plas deklaratën e fortë dhe akuzon qeverinë: Durrësi nën presionin e mafies

“Shkatërrimi i ndërtesave gjatë tërmetit, erdhi si
x
BREAKING NEWS

Mister fati i Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbulon mesazhin e tij të fundit

Mister fati i Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbulon mesazhin e tij të
x
BREAKING NEWS

“Rrethi atyre që duan destabilizimin e Malit të Zi po ngushtohet!”, Dritan Abazoviç bën deklaratën e fortë dhe i bën thirrje Prokurorisë: Ata që duan të më ‘heqin kokën’, të nxitojnë, pasi...

“Rrethi atyre që duan destabilizimin e Malit të Zi po
x

Aktualitet

“Ky vend duhet pastruar nga mbeturinat në qeveri, parlament dhe...”/ Shpërthen Mentor Kikia dhe ngre shqetësimin e madh: E trajtojnë atdheun si lopë për ta mjelë!

“Ky vend duhet pastruar nga mbeturinat në qeveri, parlament

Gazetari Mentor Kikia përmes një postimi në rrjetet sociale teksa flet për angazhimin e tij 13-vjeçar në mbrojtje të mjedisit, ngre shqetësimin se Shqipëria në nevojë për t’u pastruar edhe nga ‘mbeturinat në qeveri, parlament dhe selitë e partive’.

Postimi i plotë:

13 vjet perkushtuar nje misioni!

Ne 13 vjet bashkepunim me mijera te rinj, burra e gra, per nje kauze kaq te madhe sa c’eshte mjedisi.

Per 13 vjet kemi punuar fort duke pastruar, kemi ngritur zerin ndaj qytetareve pa qytetari, ndaj pushtetit dhe qeverise pa pergjegjesi e pergjegjshmeri.

Sot jam krenar qe ne krijuam nje kulture per vullnetarzimin, perkunder vullnetarizmit te urdheruar nga qeverite per nepunesit, policine dhe nxenesit.

Sot jam krenar qe kemi ndikuar ne ndryshimin e mentalitetit te nje pjese te konsiderueshme te qytetareve ne raport me mjedisin.

Por ka ende shume per te bere….

Na duhet ende shume pune te edukojme qeverisjen qendrore dhe vendore.

Faleminderit shume e shume njerezve te mire qe zgjodhen ta japin keshtu kontributin per vendin e tyre. Perkunder nje politike hipokrite, mashtruese, zhvatese, intrigante…. Ne kemi zgjedhur te ngrejme zerin e protestes me pune.

Ky vend nuk duhet pastruar vetem nga mbeturinat ne rruge e plazhe, por edhe nga mbeturinat ne qeveri, parlament dhe selite e partive.

Ky vend ka nevoje per njerez te ndershem dhe qe e duan vertet dhe jo te trajtojne Atdheun si lope per ta mjel.