BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x
BREAKING NEWS

“Erdogan nuk është hajvan”, Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e vizitës së presidentit turk dhe bën deklaratën e papritur

“Erdogan nuk është hajvan”, Spartak Ngjela nxjerr
x
BREAKING NEWS

U kërcënua me jetë? Veliaj bën deklaratën e fortë dhe flet me emra: Thanë do vrasim kreun e Bashkisë! Ky person i skeduar nga policia...

U kërcënua me jetë? Veliaj bën deklaratën e fortë
x

Aktualitet

Lajm i hidhur! Fatos Lubonja në zi, humb njeriun e tij të shtrenjtë të familjes

Lajm i hidhur! Fatos Lubonja në zi, humb njeriun e tij të

Ditën e sotme ka ndërruar jetë në moshën 95-vjeçare nëna e publicistit të njohur Fatos Lubonjës, Liri Lubonja.

Liri Lubonja veprimtare e luftës, gazetare dhe historiane kishte shkruar dhe dy libra me kujtimet e saj.

Ish-veprimtarja e LANÇ, Lirije Lubonja, pas arrestimit të bashkëshortit të saj, Todi Lubonja, ajo kaloi 17 vite të jetës së saj në internim.

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije djali i saj, Agim Lubonja përmes një postimi në rrjetet sociale.

“U prehsh në paqe nënë e dashur”, shkruan Agim Lubonja në statusin e tij në “Facebook”.

Lajm i hidhur! Fatos Lubonja në zi, humb njeriun e tij të