BREAKING NEWS

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ ‘Venecia’ publikon opinionin paraprak, mesazh të fortë palëve politike: Ishin jashtëzakonisht të nxituara, duhet të...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ ‘Venecia’ publikon opinionin
x

Aktualitet

Lajm i hidhur! Ndërron jetë ish-drejtoresha e njohur në Durrës

Lajm i hidhur! Ndërron jetë ish-drejtoresha e njohur në

Sot është ndarë nga jeta ish-drejtoresha e NISh-Cigares Durrës "Telat Noga", inxhinierja kimiste Ylfete Laçi, 76 vjeçe.

Për shumë vite me radhë, Yli, siç e thërrisnin të gjithë ka dhënë kontributin e saj në një nga ndërmarrjet më historike të Durrësit. E nisi punën në fabrikë si inxhiniere kimiste, për të kaluar më pas në postin e kryeinxhinieres dhe drejtueses së ndërmarrjes.

Kushdo që e ka njohur nga afër e mban mend si një grua të mençur, nxënëse e shkëlqyer dhe profesioniste e zonja.

Varrimi i Ylfete Laçit do të bëhet ditën e shtunë, në orën 14.00 në varrezat e reja të Durrësit.

Lajm i hidhur! Ndërron jetë ish-drejtoresha e njohur në

Më të lexuarat