BREAKING NEWS

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës, zbulohet se çfarë do të ndodhë nesër në orën 11:00

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës,
x

Aktualitet

“Lajm i mirë”, mjeku Sulçebe tregon se deri kur mund të jetë gati vaksina kundër COVID-19

“Lajm i mirë”, mjeku Sulçebe tregon se deri kur mund

Mjeku imonolog, Genc Sulçebe ka thënë në “Open” se deri tani lajm i mirë është prodhimi i anti-trupave nga vetë organizmi i njeriut. Sulçebe u shpreh se deri në fund të vitit mund të prodhohet vaksina e cila do zgjidh përfundimisht problemin me COVID-19.

Keni dhënë një shpresë për një ilaç?

Të gjithë këto janë lajme të mira. Por deri tani nuk kanë dhënë ndonjë efekt spektakolar. Dhe të gjithë medikamentët që përdoren janë për të gjithë ata që janë në spital. Të gjitha janë në eksperiment dhe nuk japin efekt 100%, por pritet që të prodhohet një vaksinë për të zgjidhur problemin. Por dhe antitrupat që prodhohen nga trupi janë një lajm i mirë. Unë them se deri në fund të vitit do ketë vaksinë.

Jeni shumë shpresë dhënës për këtë afat…

E them këtë pasi ky virus tashmë njihet nga mjekësia, është zbërthyer struktura e tij dhe mund të gjendet vaksina.