BREAKING NEWS

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh prapaskenat: Marrëdhëniet u normalizuan pas 20 muajsh, ja për çfarë ramë dakord!

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh
x

Aktualitet

Lajm i mirë për turizmin shqiptar/ Edhe pse u shty hapja e kufijve, ky është shteti europian që nis fluturimet me çarter

Lajm i mirë për turizmin shqiptar/ Edhe pse u shty hapja e kufijve, ky

Qytetarët shqiptarë dhe të vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor do ta kenë të pamundur të udhëtojnë drejt zonës Shengen deri në 30 qershor, por linja ajrore kombëtare e ‘Belavia’ nga Bjellorusia do të rinisë fluturimet çarter me Shqipërinë më 12 qershor.

Linja ajrore me anë të një posti në ‘Facebook’ ka njoftuar se kompania do të operojë me fluturimet 2 herë në javë, përkatësisht ditën e martë dhe të premte.

“Fluturimet  për në Shqipëri do të fillojnë nga 12 qershori. Fluturimet do të operohen dy herë në javë - të martën dhe të premten, " ka njoftuar kompania.

Më të lexuarat