BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Aktualitet

Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta këngëtari i njohur shqiptar (EMRI+FOTO)

Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta këngëtari i njohur shqiptar

Një lajm i hidhur ka ardhur për artin shqiptar. Ka ndërruar jetë këngëtari shqiptar nga Tetova, Alush Hamiti.

Alushi rridhte  nga një familje muzikantësh. Hapat e para të karrierës i filloi në SHKASH “Xheladin Zeqiri”. Ishte 16 vjet këngëtar i kësaj shoqërie dhe gjatë kësaj periudhe mori pjesë nëpër shumë koncerte në Maqedoni, Kosovë dhe Shqipëri.

Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta këngëtari i njohur shqiptar

Një ndër koncertet e tij me te suksesshme ishte ai i Turqisë, si dhe në qytetin e Dibrës, në festivalin e këngës së lehtë qytetare i quajtur “Penastias” ku u shpërblye me çmimin e parë si dhe shumë çmime të tjera.

Albumi i parë i Alush Hamitit doli ne shitje në vitin 1994 ku pati një sukses të madh ne treg. Këngëtari Alush Hamiti ka lançuar në treg mbi gjashtë albume.

“Prehu në paqe Alush Hamiti, këngëtar shumëvjeçar i shoqërisë tonë.

Të qoftë dheu i lehtë dhe të falemnderojmë për gjithë kontributin e dhënë në XHZ, thuhet në njoftimin e SHKASH ”Xheladin Zeqiri”-Tetovë

Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta këngëtari i njohur shqiptar