BREAKING NEWS

“Të gjitha gati brenda vitit 2021”, Rama jep lajmin fantastik

“Të gjitha gati brenda vitit 2021”, Rama jep lajmin fantastik
x

Aktualitet

Lajm i trishtë! Ndahet nga jeta në moshën 63-vjeçare ish-kryetari i bashkisë, la shenja për shume vite në Partinë Demokratike

Lajm i trishtë! Ndahet nga jeta në moshën 63-vjeçare

Ndahet nga jeta ish-kryetari i Bashkisë së Rrëshenit Preng Toma pas një sëmundje të rëndë për të cilën kurohej në Itali.

Toma është ndarë nga jeta në moshën 63-vjeçare.

Me profesion si mësues fizkulture, Preng Toma, është ndër kontributorët më në zë për sportin jo vetëm në krahinën e tij ku ka lindur, Perlat, por dhe për gjithë sportin mirditas.

Për disa vite në mënyrë të sukseseshme ka drejtuar si trajner ekipin legjendë të volejbollit të Mirditës. Ndërkohë në fushën e administrimit, është nga drejtuesit më të suksesshëm si kryetar komune në Kthellë dhe më pas ish kryetar i bashkisë në Rrëshen.

Gjithashtu ai ka qenë në instancat drejtuese të Partisë Demokratike, duke mbetur fort i shenjuar ndër faktorët intelektualë determinatë për shume vite në Partinë Demokratike të Mirditës.

Lajm i trishtë! Ndahet nga jeta në moshën 63-vjeçare