BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Aktualitet

Lajmi i rremë për tërmetin e madh të orës 23:30, reagon sizmiologu: Nuk ka rrezik

Lajmi i rremë për tërmetin e madh të orës 23:30, reagon

 Flet eksperti i sizmiologjisë Rrapo Ormeni pas lajmit të rremë që përhapën disa media të papërgjegjshme duke thënë se do bjerë një tërmet i madh në orën 23:30.

Ormeni thotë se s’ka nevojë për panik sepse tërmetet nuk mund të parashikohen me orar të saktë dhe se rreziku i madh ka kaluar.

“Ja unë përshembull s’kam lëvizur fare nga shtëpia. S’ka asnjë lloj rreziku. Lëkundjet e lehta do vazhdojnë por goditja më e madhe ka kaluar”, sqaroi eksperti duke u bërë apel qytetarëve të rrinë të qetë në shtëpitë e tyre.