BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x

Aktualitet

Parashikimi i motit, ja çfarë na pret në fundjavë dhe kur do ulen ndjeshëm temperaturat. Të martën në të gjithë rajonin do të...

Parashikimi i motit, ja çfarë na pret në fundjavë dhe kur

Sot dhe nesër në tërë rajonin na pret mot i stabilizuar  me diell dhe mjaft i nxehtë dhe njëkohësisht janë ditët më të nxehta të kësaj vale të nxehtësisë, ndërsa të dielën do të fillojë rënja e temperaturave në viset tona kontinentale, kryesisht në Kosovë, veri të Malit të Zi dhe disa vise kodrinore-malore të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë ku gjasa edhe për zhvillime të izoluara të ndonjë rrebeshi shiu me bubullimë. Temperatura mjaft të larta mbesin të dielën në Shqipëri, sidomos përgjatë bregdetit, pjesëve qendrore e jugore dhe Ultësirën perëndimore.

Të hënën rrebeshe të fuqishme, por të izoluara përfshijnë Shqipërinë , ndërsa të martën tërë rajonin duke ulur temperaturat.

Edhe gjatë kësaj vale të nxehtësisë temperatura në Shqipëri pritet të prekë shifrën 40 gradë Celsius. ndërsa në Kosovë rreth 36 gradë Celsius.

Pra, para nesh edhe dy ditë krejtësisht stabile dhe me diell, të dielën me zhvillime të izoluara pasdite dhe ulje të lehta të temperaturave, ndërsa fillimi javes së re na sjellë rrebeshe më të shpeshta, të izoluara shiu me vetëtima dhe bubullimë.