BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x
BREAKING NEWS

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/ Konferencë urgjente nga Komiteti Teknik i Ekspertëve: Po qarkullon nënvarianti i ri i Omicron

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin e Zi, Polonia përgatitet për luftë

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin
x

Aktualitet

Lamtumirë motit me diell, rikthehen reshjet e dëborës! Lajda Porja tregon si do jenë ditët në vijim, ja kur do të godasë i ftohti arktik

Lamtumirë motit me diell, rikthehen reshjet e dëborës! Lajda

Kjo javë do të sjellë një ndryshim të kushteve atmosferike. Ditët me diell do të pasohen nga disa ditë vranësira dhe kthjellime të shkurtra. Meteorologia e MeteoAlb Lajda Porja thotë se në fundjavë vendi, por edhe pjesa tjetër e rajonit do të goditen nga i ftohti arktik me temperatura ekstremisht të ulëta.

“Ka nisur me vranësira të dendur kjo javë në territorin shqiptar duke bërë e gjithë java të jetë në ndikimin e altnernimeve dhe kthjellimeve të shkurtra dhe vranësira të dendura. Sa i  përket vlerave termike zonat malore janë në -3 ose -4 gradë dhe maksimalet jo më shumë se 13 apo 14 gradë.

Pritet që fundjava të sjellë edhe motin e acartë si pasojë e motit arktik të godasë sërish rajonin duke bërë që të kemi temperaturat ekstremisht të ulëta dhe rikthim të reshjeve të dëborës në një pjesë të mirë të territorit shqiptar.

Vendet e rajonit deri të enjten do jenë në ndikimin e vranësirave të dendura. Ka pasur një rritje të temperaturave në krahasim me javën e shkuar. Edhe Kosova do të goditet nga i ftohti arktik. E njëjta situatë do të paraqitet edhe në Maqedoninë e Veriut. Kemi një javë të ndarë në dy pjesë. Pjesa e parë e javës me një mot tipik të janarit dhe pjesa e dytë me një mot ekstremisht të ftohtë”, tha Porja.

Më të lexuarat