BREAKING NEWS

“Nuk ka arsye që ta mbajmë pagën minimale aty, por...”, Rama jep lajmin fantastik për shqiptarët

“Nuk ka arsye që ta mbajmë pagën minimale aty,
x

Aktualitet

Largimi nga puna i ish-ambasadores Hobdari, gazetari i njohur del me denoncimin e fortë, tregon se çfarë ndodhi pas urdhrit për shkarkim: Na gënjyen!

Largimi nga puna i ish-ambasadores Hobdari, gazetari i njohur del me denoncimin

Gazetari i njohur Shpëtim Zinxhiria shkruan se asnjë nga stafi i ish-ambasadores Adriana Hobdari që u lajmërua se do shkarkohej nuk është larguar nga detyra.

Reagimi i gazetari

E mbani mend kete zonjë…? U largua për korrupsion dhe u emeruar drejtoreshe per korrupsion ne kryeministri. E mbani mënd njoftimin qe dha qeveria se bashkë me këtë ambasadore u shkarkua i gjithë stafi i saj ? Por…Asnjë nga stafi i saj nuk është shkarkuar…na gënjyen dhe na mashtruan edhe pse një pjesë janë ish-mësues, duke zenë vendin të rinjëve që mbarojnë studimet dipllomatike.Urime shteti im e ke ne terezi, pasi i paguajmë ne.

Ish-ambasadorja shqiptare në Athinë, Adriana Hobdari u shkarkua nga detyra nga ish-ministri, Gent Cakaj pas bllokimit të 100 pasaportave shqiptare. Mediat fqinje në atë kohë raportuan se shkarkimi i saj u bë pasi ajo ishte e përfshirë në vjedhjen e 100 pasaportave shqiptare në Athinë.