Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Lënduan” policinë, merret vendimi për 20 banorët që protestuan dje para Bashkisë së Tiranës

Postuar: 16/11/2018 - 14:57

Pas protestës së djeshme për Unazën e Re banorët e Astirit në Tiranë duhet të përballen edhe me akuzat që u janë ngritur pas disa incidenteve të vogla ndaj policisë.

Dje banorët protestuan para Bashkisë Tiranë ku përveç fjalimeve hodhën tymuese në tokë, shashka dhe vezë në fasadën e Bashkisë.Por, policët bashkiakë kanë pretendime që janë lënduar gjatë kësaj proteste, prandaj sot Policia ka shoqëruar në komisarit 20 protestues, njëherësh banorë në zonën e Astirit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 13:56

Teksa Tirana është paralizuar sot nga protesta e studentëve, në Shkozë situata është krejt ndryshe.

Postuar: 11/12/2018 - 13:51

“Jam i gatshëm të takohem ku të doni. Madje edhe te Blendi Fevziu”.

Postuar: 11/12/2018 - 13:28

Policia e Divjakës ja arrestur një shtetas pasi ka ushtruar dhunë ndaj vajzës së tij.

Postuar: 11/12/2018 - 13:19

Përplasje virtuale mes Ilir Babaramos e Rudina Xhungës.
 

Postuar: 11/12/2018 - 13:19

Protestës së sotme të studentëve që po zhvillohet përpara ministrisë së Arsimit i janë bashkuar d

Postuar: 11/12/2018 - 13:14

Janë me mijëra studentë, gjimnazistë por dhe qytetarë që janë solidarizuar dhe vijojnë rezistencë

Postuar: 11/12/2018 - 13:08

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, ka komentuar sërish protestën masive të studentëve, duke parala