Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lezhë/ Alarmohet një familje, masivi shkëmbor bie nga mali mbi banesë

Postuar: 20/11/2018 - 09:00

Një masiv shkëmbor ka rënë nga mali i Torovicës në Lezhë drejt një banese, por fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Shkak për shkëputjen e masivit shkëmbor janë reshjet e shiut.

Gurët kanë ndaluar vetëm pak metra para se të përplasen me murin e banesës, që mund të shkaktonte një tragjedi.

Kujtojmë se nga rrëshqitja e një masivi shkëmbor para një viti u aksidentuar me vdekje 3 pjesëtarë të një familje gurët që ranë nga mali, zunë poshtë makinën me të cilin po udhëtonin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 15:29

Që prej 20 minutash qytetarët e Milotit dhe Kurbinit kanë bllokuar Rrugën e Kombit, ndërsa protestojnë kundër qeverisë për uljen e taksave.

Postuar: 11/12/2018 - 15:25

Ora 16:00 e ditës së sotme është afati i fundit që studentët i kanë lënë qeverisë për të plotësua

Postuar: 11/12/2018 - 15:21

 Autoritetet amerikane kanë vërtetuar zyrtarisht se një pjesë e dokumentave të kompanisë ame

Postuar: 11/12/2018 - 15:14

Mijëra studentë qëndrojnë që prej orëve të paradites në protestën përballë Ministrisë së Arsimit,

Postuar: 11/12/2018 - 15:12

 Pas lajmit të publikuar nga Top Channel se  kryeministri Edi Rama do të jetë përb

Postuar: 11/12/2018 - 14:45

Protestës së studentëve sot në ditën e saj të shtatë i janë bashkuar jo vetëm qytetarë dhe gjimna

Postuar: 11/12/2018 - 14:42

Deutsche Welle/ Protesta e studentëve për ndryshimin e sistemit të arsimit të lartë hyn të martën