Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lirohet 'Babalja', Gjykata e Prishtinës s'pranon kërkesën për paraburgim

Postuar: 12/10/2018 - 17:15

Ështëliruar Albert Veliu, i njohur ndryshe si "Babalja" 24 orë pas ndalimit nga policia e Kosovës. Lajmi konfirmohet nga avokati i "Babales", Tom Gashi. Sipas tij, Gjykata e Prishtinës nuk ka pranuar kërkesën e autoriteteve shqiptare për paraburgim ndaj Albert Veliut, pasi në Shqipëri akuzohet për kallëzim të rremë dhe kalim të paligjshëm të kufirit. 

Avokati mbrojtës, Tom Gashi tha se klienti i tij Albert Veliu, ndodhej me të, pas vendimit të Gjykatës. Albert Veliu u ndalua një ditë më parë në një kamp azilkërkuesish në Prishtinë, pas lëshimit të urdhërporosisë nga drejtësia shqiptare për arrestimin e tij, pasi ndaj "Babales" ka një masë arresti me burg për kallëzim të rremë dhe kalim të paligjshëm të kufirit.  

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 11:12

Nuk janë të pakta rastet kur prostitutat dhunohen nga tutorët apo edhe nga klientët e tyre, kur këta të fundit ngelin të kënaqur.I tillë është rasti i një prostitute shqiptare në Itali në zonën Reggio Emilia, e cila i

Postuar: 23/10/2018 - 11:11

OSHEE, Njësia Tirana 2 bën me dije se po kryen remont, mirëmbajtje të rrjetit elektrik pjesë e fi

Postuar: 23/10/2018 - 11:04

Ditën sotme përfaqësuesi e Komisionit të Ekonomisë janë mbledhur për të diskutuar për ligjin për

Postuar: 23/10/2018 - 10:47

Gjykata e Tiranës do të japë sot në orën 11:00, masën për pronarin e lokalit "Monopol"

Postuar: 23/10/2018 - 10:38

Ditën e sotme është mbledhur Komisioni i Ekonomisë, ku si temë dite po diskutohet projekt-ligji p

Postuar: 23/10/2018 - 10:31

Një skandal i ri del në sipërfaqe sa i takon ndërtimit të një hidrocentrali në Parkun Kombëtar të

Postuar: 23/10/2018 - 10:19

Gjermania dhe Franca kryesojnë nismën në Ballkan: Një rajon pa armë ilegale deri në 2024, flet pë