Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Luftë" para Policisë së Tiranës, studentët protestë për lirimin e moshatarëve të tyre: 1 vezë sot, 100 nesër!

  "Luftë" para Policisë së Tiranës, studentët protestë për lirimin e moshatarëve të tyre: 1 vezë sot, 100 nesër!

Postuar: 02/11/2015 - 18:16

Studentët po zhvillojnë një protestë para Drejtorisë së Policisë Tiranë, duke kërkuar lirimin e bashkëmoshatarëve të tyre, që u ndaluan sot pas goditjes së kryeministrit Edi Rama me vezë. Kryeministri u qëllua sot te Fakulteti i Shkencave Sociale, pas një aktiviteti të zhvilluar aty.
 
Menjëherë pas ngjarjes, policia ka ndaluar disa studentë, të cilët po mbahen në komisariat. Ndërkohë, studentët po protestojnë, duke kërcënuar se do të qëndrojnë aty deri sa të lirohen aktivistët e ndaluar. Ata pretendojnë se të ndaluarit janë dhunuar nga policia. 
 
"Studentët e ndaluar janë dhunuar. Ne do qëndrojmë këtu deri kur aktivistët të lirohen. 1 vezë sot, 100 nesër", kanë thënë protestuesit.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:14

Gjatë ditës së nesërme priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin.Sipas asaj që parashikon IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat minimale do të jenë

Postuar: 21/05/2019 - 22:28

Është aksidentuar mbrëmjen e sotme autobusi i linjës Tiranë-Kamëz.

Postuar: 21/05/2019 - 22:19

Ndërsa kanë mbetur edhe pak ditë nga zhvillimi i zgjedhjeve për votimin e kryetarit të ri të Akad

Postuar: 21/05/2019 - 21:56

Agjencia e kontrollit kufitar e Bashkimit Europian, Frontex, u vendos për herë të parë jashtë BE,

Postuar: 21/05/2019 - 21:21

Zgjedhja e prokurorit të Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka si anëtar i Këshillit të Lartë të P

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Guardia di Finanza në Romë, ka kryer një operacion të gjerë kundër një organizate të dedikuar në

Postuar: 21/05/2019 - 19:17

Një 33-vjeçar nga fshati Katund Sukth në Durrës, është arrestuar pasi rezultonte i shpallur në kë