BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Aktualitet

Lufta/ Inteligjenca britanike zbulon planin e Moskës: Po përdor...

Lufta/ Inteligjenca britanike zbulon planin e Moskës: Po përdor...

Ushtria ruse po përdor gjithnjë e më shumë milicët çeçenë në Ukrainë.

Inteligjenca ushtarake britanike tha: Për të mposhtur rezistencën ukrainase, Rusia po përdor ndjeshëm personelin ushtarak ndihmës siç janë forcat çeçene. Ato përbëhen nga disa mijëra luftëtarë të përqendruar kryesisht në zonat e Mariupol dhe Luhanskut.

Çeçenët janë luftëtarë vullnetarë dhe njerëz të Gardës Kombëtare, shtoi Inteligjenca.

Në raportin e saj të fundit inteligjenca britanike duke folur për situatën në Ukrainë, tregon “zhgënjimin” e trupave të dërguara nga Moska dhe “humbjen e njerëzve në mesin e forcave ruse”.

Më të lexuarat